Zapraszamy na warsztaty już w ten czwartek – 20 października o godzinie 14:00 do Centrum Aktywności Seniora – Cyfrowe Centrum na osiedlu Centrum E 18 w Krakowie.

Czy chcemy wiedzieć, kim były i czym zajmowały się nasze babki, parababki, dalekie ciotki i kuzynki? Czy chcemy poznać ich doświadczenia?

Warsztaty Wydobywcze “Żeńszczyzna” przeznaczone są dla tych, dla których to, kim były nasze przodkinie, ma znaczenie. Zajęcia dedykowane są społeczniczkom i społecznikom, liderkom i liderom, pasjonatkom i pasjonatom, działającym w lokalnych instytucjach, organizacjach obywatelskich, a także w biznesie. To spotkanie przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych dziedzictwem kobiecej-żeńskiej części społeczeństwa, którzy chcą je utrwalać, lecz nie do końca wiedzą, jak.

Podczas warsztatu wspólnie uczymy się odtwarzania historii kobiet – żeńskiej historii – HERstorii: jak najdalej w głąb przeszłości, dopóki nie zatrzymają nas braki w pamięci. W jego trakcie prezentujemy ponadto jakie narzędzia cyfrowe pomagają w procesie archiwizacji, a także jak wykorzystywać ich szerokie możliwości bez dodatkowych kosztów.Kim jesteśmy?

Czym zajmuje się Fundacja ARTS?

Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczności lokalnych opartego na świadomości kulturowej, poczuciu tożsamości i rozpoznaniu własnego dziedzictwa.

Dzięki Małemu Grantowi uzyskanemu z Urzędu Miasta Krakowa mamy przyjemność przeprowadzić 4 warsztaty żeńszczyźniane oraz zorganizować wystawę.

Uwaga: Aby skorzystać z warsztatu, niezbędne jest przyniesienie własnych materiałów, m.in. archiwalnych fotografii, filmów, wycinków z gazet, dokumentów, kronik, zapisków, wspomnień, pamiętników, rodzinnych pamiątek i innych artefaktów etc., przygotowanie herstorii rodzinnych.

Będzie nam miło jeśli do nas dołączysz.
Przyjdź o 14:00 i opowiedz nam o swojej przodkini.