W roku 2013 Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS dołączyła do sieci Ośrodków Działaj Lokalnie.

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Jego celem jest aktywizowanie mieszkańców małych miejscowości wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego oraz pomoc w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, których członkowie wspólnie definiują problemy, starają się im przeciwdziałać bądź łagodzić ich skutki. W ramach programu Działaj Lokalnie przyznajemy dofinansowanie lokalnym organizacjom oraz inicjatywom obywatelskim, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

W ramach Programu, grantem do 6 000 zł. wspierane są działania realizowane w zakresie kultury, edukacji, rozwoju oferty turystycznej, spraw społecznych, rozwoju lokalnego, ochrony środowiska i innych.

Od 2013 roku jako OŚRODEK DZIAŁAJ LOKALNIE (Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności). Zrealizowano siedem konkursów grantowych na terenie powiatu myślenickiego, przyznano 86 dotacji o wartości 454 000 zł. Fundacja w ramach programu współpracuje z samorządami w zakresie prowadzenia działań promocyjnych konkursu, szkoleń, warsztatów i konsultacji, regrantingu.


KOLEKCJA ONLINE

THE COLLECTION ONLINE

1% na działanie w dziedzictwie – dziedzictwo w działaniu

Wesprzyj nas

1% FOR ACTION IN HERITAGE – HERITAGE IN ACTION

ARTS REGIONALNYM KOORDYNATOREM EDD

Zorganizuj wydarzenie

Pozostań w kontakcie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz maila, napisz na Facebooku lub wypełnij poniższy formularz i oczekuj odpowiedzi od nas.

Zmniejsz/powiększ litery
Kontrast