Poniżej znajdziesz prezent świąteczny – klimatyczny planner na styczeń 2022 roku. Wraz z każdym miesiącem nowego roku odkrywaj z nami kolejne etapy naszego nowego projektu: „Żeńszczyzna – Dziedzictwo Kobiet”.

Chcąc wydobyć na światło dzienne kobiecą siłę sprawczą w polskich dziejach, powołaliśmy do życia nową koncepcję. To odpowiedź na brak uznania kobiecych dokonań w przestrzeni publicznej w takim samym stopniu, jak zasług ich męskich towarzyszy. Chcemy, by „Żeńszczyzna” wpisała się w proces równoważenia tego stanu rzeczy i stała się dowodem na to, jak wiele znaczących istnieje HERstorii.

Naszą misją jest odszukanie i przybliżenie odbiorcom biografii zwykłych-niezwykłych: zapomnianych przodkiń, nieznanych heroin i niedocenianych członkiń społeczeństwa. W tym celu zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty wydobywcze – aby każdy z nas poznał swoje przodkinie. Efektem pracy będzie stworzenie unikalnego albumu zawierającego w sobie zebrane HERstorie.

Co miesiąc będziemy publikować planner na kolejny miesiąc, wraz z nowymi informacjami dotyczącymi naszego projektu. Zapraszamy!