Partnerski projekt Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” Gniazdo w Zakopanem oraz Fundacja Arts zatacza coraz szersze kręgi.

Zeszły tydzień obfitował w odwiedziny w pięknych, niepoznanych dotychczas przez nasz zespół miejscowościach: Wschowa, Brodnica oraz Zgierz. Co je łączy? Sokolstwo.

We Wschowie, a konkretnie w Muzeum Ziemi Wschowskiej odwiedziliśmy Prezesa Związek Towarzystw Gimnastycznych “Sokół” w Polsce Pana Damiana Małeckiego, który mimo natłoku obowiązków związanych z piastowaniem przez niego 3 stanowisk (Prezes ZTG Sokół, Prezes Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” w Lesznie im. Mieczysława Opatrnego oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej) znalazł dla nas czas.

W Brodnicy w Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” Brodnica czekały na nas Naczelnik TG Sokół Katarzyna Brózda oraz najstarsza członkini i pierwsza po wojnie Prezes Helena Szczepaniak z opasłymi kronikami związanymi z działania TG Sokół Brodnica.

Z Brodnicy do Zgierza nie było już tak daleko. W Muzeum Miasta Zgierza dzięki Prezesowi Marcin Szymke czekał na nas najstarszy członek TG Sokół gniazdo Zgierz Prezes Honorowy Kazimierz Głowacki, który podzielił się z nami ogromem wiedzy na temat historii zgierskiego gniazda

Wszystkim opowiadającym i obecnym bardzo dziękujemy. Już niedługo na naszych social mediach zdjęcia, filmy i nagrania które znajdą się również w Otwartym Systemie Archiwizacji na portalu Zbiory Społeczne.

Czy Wy też nie możecie się doczekać?
Zapraszamy na stronę poświęconą projektowi – coraz więcej treści https://tgsokol.dziedzictwo.arts-fun.pl/

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030