W czerwcu 2023 roku nasza fundacyjna koleżanka Agnieszka Wargowska Dudek miała przyjemność uczestniczyć w IX Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Dialogu – wydarzenie wyjątkowe ze względu na przypadające wtedy dwa bardzo ważne jubileusze – XXV-lecie Forum for Dialogue i X-lecie programu Liderzy Dialogu, których Agnieszka jest członkinią.

Podczas konferencji miała miejsce inauguracja Sieci Forum Dialogu – sieci, która zrzeszając w Polsce i za granicą ludzi działających na rzecz poprawy relacji polsko-żydowskich, będzie stanowić trzon wszystkich podejmowanych przez Forum działań.

Działania podjęte w ramach naszej fundacji na rzecz projektu “Mów mi Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobiet” to poszukiwanie partnerstw i sojuszników_czek. Nawiązujemy współpracę nie tylko z lokalnymi badaczkami i historykami czy społecznością lokalną ale również wspieramy się środowiskiem skupionym wokół dziedzictwa żydowskiego – czyli Forum Liderów Dialogu.

“Mów mi Isza” to inicjatywa stworzona po to, by oddać głos bohaterkom dnia codziennego: Żydówkom oraz Polkom działającym w okresie okupacji (i nie tylko) na terenach Wiśniowej, Dobczyc i Myślenic – sąsiadujących ze sobą miejscowości na południu Polski.

Kliknij w link i przeczytaj herstorie naszych bohaterek: https://zbioryspoleczne.pl/zbiory/PL_1083_003

The project was supported by the EVZ Foundation.
Projekt jest finansowany dzięki EVZ Foundation.